JANKIV SIBLINGS pre OZETA - 1. časť

Máme veľkú radosť, že vám môžeme predstaviť a priblížiť proces vzniku a realizácie jedinečnej slovenskej spolupráce. Spojili sme sa so značkou OZETA, aby sme vám priniesli exkluzívny model plisovaných šiat.

2-_32A5562

 

Všetko to začalo takto pred rokom emailom – „Dobrý deň, dovoľte mi osloviť Vás v mene spoločnosti OZETA“. Boli sme veľmi milo prekvapení, že oslovili práve nás. Spoločnosť OZETA dlhodobo vnímame ako silnú, stabilnú, domácu značku, u ktorej aj nakupujeme. No pre tých, ktorí značku OZETA nepoznáte, dovoľte, aby som vám na začiatok priblížila trošku z jej histórie.

Značka OZETA vznikla v roku 1939 na odkaze legendy módneho priemyslu Jána Neheru. Ten spojil svoj talent a šikovné slovenské ruky a založil Odevné závody v Trenčíne. Počas svojho fungovania firma čelila mnohým neľahkým prekážkam vyplývajúcim z vtedajších dôb.
V roku 1945 ustupujúce fašistické vojská zapálili továreň, čo spôsobilo veľké škody. O pár týždňov na to nastúpilo znárodnenie podniku. Napriek železnej opone šila OZETA aj v tej dobe pre 24 krajín na 3. kontinentoch. Po roku 1990 doba revolúcie priniesla kupónovú privatizáciu. Nasledoval masívny nárast importu oblečenia z Ázie, kedy značka musela intenzívne bojovať o prežitie. V marci 2020 zmenila svoj výrobný program a pustila sa do výroby ochranných rúšok v boji proti pandémii a pohotovo tak zareagovala na ich kritický nedostatok na slovenskom trhu.
Pri každej prekážke by bolo najjednoduchšie zavrieť všetky ich fabriky a vziať prácu stovkám šikovných párov rúk. OZETA však v každej dobe verila svojej vízii a pokračovala vo výrobe aj naďalej. Je unikátom dnešnej doby, že OZETA trvá na kvalitnej lokálnej výrobe a svoje kolekcie stále vyrába vo vlastnej fabrike v Topoľčanoch. OZETA je jedným z najväčších odevných výrobcov v strednej Európe, ktorý už 80 rokov udržiava na Slovensku prácu a kvalitný odevný priemysel.

Filozofia a hodnota značky OZETA sa v mnohých ohľadoch prelína s tou našou. Tak ako my, rovnako aj OZETA, prináša nadčasové výrobky v kvalitnom spracovaní. Máme spoločnú víziu zachovania a rozvíjania tradície kvalitného krajčírskeho remesla na Slovensku, ktoré chceme ponúknuť dnešnému náročnému zákazníkovi.

Po priblížení histórie, sa ale vráťme k našej spolupráci. Potom, ako sme si spoločne vymenili niekoľko e-mailov, nasledovalo osobné stretnutie v Košiciach. Tam sme sa prešli moderne zariadenou predajňou OZETA, kde vznikla časť venovaná dámskej konfekcii. Následne sme odkonzultovali, akú máme spoločnú víziu a nastavili plán spolupráce. Už e-mailová komunikácia pôsobila dobrým dojmom a osobné stretnutie tento dojem iba podčiarklo. Bolo zrejmé, že jednáme s ľuďmi, ktorí sú znalí vo svojom odbore a môžem povedať, že aj osobnostne sme si sadli. Po odkonzultovaní očakávaní a možností sme dospeli k predstave, čo a ako budeme pre OZETU tvoriť.

Ako samotná spolupráca prebiehala a ako sme model šiat navrhovali a vytvorili, vám priblížime v ďalšom blogu.

 

1-_32A5485             3-_32A5590


 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie